ПРЕС-ЦЕНТР

Як органічні добрива впливають на ґрунт?

Внесення органічного добрива

Для підвищення родючості існує безліч різних добрив. Є три групи: органічні, бактеріальні й мінеральні. Органіка — це всі види перероблених відходів рослинного і тваринного походження. В складі їх багато амоніфікуючих бактерій, а також інших важливих мікроелементів, а деякі можуть впливати навіть на кислотність ґрунту. Всього існує 7 видів органіки, ми розглянемо 2 з них, які використовуються найчастіше.

Коров’ячий гній

Гній

Гній є найпопулярнішим органічним добривом через свою доступність та ефективність. Потрапляючи в землю, він регулює циркуляцію повітря і затримує вологу на більш тривалий термін. Найчастіше вносити його просто не можна, адже у випадку перенасичення він шкодить рослинам, насичуючи їх нітратами.

Важливим є стан гною. Для внесення придатне тільки зіпріле добриво, бо в свіжому містяться насіння бур’янів, шкідники і рослинні хвороби. До того ж, недозрілий гній виділяє надто багато тепла, рослини в такому випадку виростуть ослабленими.

Не варто забувати і про те, що під саме коріння рослин вкладати гній не можна, він може обпалити їх.

Компост

Компост

Компост містить в собі велику кількість азоту, кальцію, фосфору та інших корисних мікроелементів. Правильно виготовлений компост допомагає фіксувати азот, підтримує мікрофлору ґрунту і збільшує активність ферментів. Його корисні властивості не втрачаються протягом 3-4 років і не вимиваються дощами.

Якісний компост можна або придбати вже в готовому вигляді, або зробити вручну. У другому випадку часу знадобиться близько року без не використовувати спеціального обладнання.

Як правильно вносити органічні добрива

Питання розглянемо на прикладі компосту. В основному, його вносять в ґрунт навесні або влітку, перекопуючи із землею глибиною в 5 см. Прибрана ділянка чи заросша бур’янами – неважливо. У другому випадку їх потрібно порубати лопатою або цапкой і перемішати з компостом. Для підвищення ефективності в компост також додають декілька стебел полину або кропиви, що допомагає знизити ризик захворювань томатів та огірків. Варто відзначити, що незрілий компост має свої особливості внесень. Аби уникнути помилок, рекомендуємо купляти вже стабілізоване добриво.

Коли потрібно вносити органічні добрива в ґрунт: особливості осіннього і весняного внесення

При внесенні органіки восени є практично півроку для того, щоб добре наситити землю і дозволити мікроорганізмам виробити достатню кількість гумусу. Швидкість цього процесу залежить від таких факторів як стан ґрунту, рівень вологи і температура повітря. Навіть якщо ваша ділянка не надто родюча, то після щорічної підгодівлі протягом 3-4 років, він матиме властивості чорнозему.

Восени добриво направлено на підвищення родючості ґрунту, а навесні – на підтримку рослин. Весною компост розкладається швидше і підживлює рослини протягом фази їх активного росту. Досвідчені садівники радять використовувати більшу частину заготовленого компосту саме восени, а решту – вже навесні.

Слід відзначити, що при використанні компосту ТМ Good Yield необхідності чекати певного періоду немає, адже добриво може вноситись у будь-яку пору, окрім часу, коли земля покрита снігом.

Як висновок, в категорії органіки найбільш універсальним рішенням безумовно є компост. Його нескладно зробити своїми руками, однак для цього доведеться запастись терпінням. Якщо ж часу обмаль, то його без проблем можна придбати у вже готовому вигляді.