ПРЕС-ЦЕНТР

Посадка цибулі на зиму

як уникнути неурожаю?

Про те, як і коли садити цибулю на зиму, сказано багато. Спеціалісти визначають кілька факторів, які впливають на урожайність: якісний посівний матеріал, структура та вологість ґрунту, агротехнічні заходи. Посадка цибулі на зиму здійснюється восени, коли середньодобова температура опускається до + 5 градусів. Відповідно, що перед висадкою потрібно старанно підготувати землю: ретельно перекопати та внести добрива.

Підживлення цибулі як профілактика неурожайності

Відомо, що однією з головних причин поганого урожаю цибулі є незадовільний стан ґрунту. Культура не любить надто вологих ділянок. Якщо ґрунтові води піднімаються близько до поверхні, підземна частина цибулини підгниває. Сильно ущільнена структура також згубно впливає на рослини. Саме тому ідеальним рішенням буде внесення гуміфікованого компосту ТМ Good Yield – він, акумулюючи потрібну для росту і розвитку вологу, забезпечує стікання надлишкової води в нижні шари землі. Водночас земля стає пухкою і гарно пропускає кисень.

Знижується врожайність цибулі і через порушення сівозміни. Вирощування культури на одній ділянці довше ніж 3-4 роки поспіль виснажує ґрунт на поживні речовини, крім того, йде накопичення збудників хвороб та небезпечних шкідників. Добриво на основі курячого посліду вирішує ці проблеми: в компості присутній оптимальний склад макро- та мікроелементів, а їх доступна форма сприяє швидкому поглинанню. Ідеальне співвідношення вуглецю до азота у компості створює ідеальні умови для розвитку корисної мікрофлори ґрунту, яка знешкоджує збудники небезпечних хвороб. Родючість ґрунту покращується, і вирощування цибулі на одному місці впродовж кількох років стає можливим. 

Як компост ТМ Good Yield захищає цибулю від патогенів?

чим підживити зимову цибулю

Гниль, пліснява та грибкові інфекції є ще одним фактором, який знижує кількість та якість урожаю. Гуміфікований компост забезпечує:

  • ·       зв’язування ґрунтових часток та його структурування – процеси, які допомагають знищити спори патогенів;
  • ·       активізацію фауни, що живе в ґрунті;
  • ·       стимуляцію росту і розвитку рослин за допомогою біокаталізаторів;
  • ·       підвищення стресостійкості культури – вона не страждає від посух, перезволоження та температурних перепадів.

На останок важливо сказати, що органічне добриво для цибулі нейтралізує шкідливу мікрофлору і допомагає відрегулювати поглинання азотних сполук. Тому надлишок азоту, який був внесений випадково або через брак знань, не завдасть шкоди рослинам.