Завершальний етап демо-поля “Biligrain”

Підсумки
Ми знову відвідали поле нашого партнера — насіннєвої компанії “Biligrain”, що на Хмельниччині. 21.05.2021 тут була засіяна квасоля біла під демо-поле із внесенням гуміфікованого компосту, а поруч здійснили аналогічний посів, де органічне добриво ТM Good Yield використано не було. Стадія проростання виявилася для рослин складною через перебування у тривалому стресі. Однак квасоля біла, що росла з компостом, виходила зі стресового стану швидше. Більш детально про це можна прочитати у нашій статті «Демонстраційна ділянка “Biligrain”» з міжетапними підсумками.
Результат внесення компосту
Мета теперішнього візиту — підведення підсумків. Візуально ділянка, до якої внесений компост майже не відрізняється від тої, що не містить його, тож ми викопали по типовій рослині з двох частин поля. Рослина на зображенні ліворуч виросла із внесенням компосту у ґрунт, а та, що праворуч, — без внесення. Як бачимо, боби білої квасолі зліва вже мають стадію молочної стиглості, разом із тим, стебла є вищими. На противагу цьому, боби з правої ділянки запізнюються з дозріванням.
За середньостатистичними підрахунками кількості бобів на рослину отримали у варіанті з компостом 32,3шт., у варіанті без компосту — 29шт.. Після обмолоту показники свідчать про наступне: в середньому 144,3 насіння на рослину у варіанті ліворуч (з компостом) і 120 насінин на рослину у варіанті праворуч (без компосту). Тобто у бобі 4,5 і 4,2 насінини відповідно. При цьому, густота поля близько 300 тис. рослин на один гектар, а приблизна маса урожаю 1000 насінин на 500 г. Якщо підрахувати, біологічна врожайність складає 21,6 ц / га з компостом і 18 ц / га без компосту.
Дане дослідження свідчить про значний вплив органічних добрив ТМ Good Yield на збільшення урожаю, підвищення стійкості та прискорення розвитку рослин.
Обирайте ефективність, якість та доступність! Обирайте органічне!