ПРЕС-ЦЕНТР

Компост із листя дерев і скошеної трави

Кожної осені господарі запитуються, що робити з листям. Одні виносять за територію ділянки, другі вносять у грядку, треті палять листя, але є ще варіант – приготування компостної купи. Листя дерев і скошену траву можна використовувати в різних методах компостування. Частіше садівники роблять із них добриво наступним способом. Все, що необхідно – щільні поліетиленові мішки та добре попередньо подрібнене листя.

Допускається використання будь-яких овочів і фруктів, а також чайної і кавової гущі. Аби компост мав доступ до повітря, необхідно проколоти кілька невеликих отворів у мішках. Важливим моментом є волога. Щоб її підтримувати мішок просто потрібно залишити відкритим. Однак якщо осінь або весна занадто посушливі, то змочувати листя доведеться вручну.

Що стосується термінів виготовлення компосту з листя, то в чималому ступені вони залежать від породи дерев. Листя всіх фруктових, а також берези, дуба і клена розкладаються значно швидше інших видів. Готове добриво з них можна отримати вже через рік. А ось вічнозелені і хвойні будуть перероблятися приблизно втричі довше.

Якщо ж необхідність у добриві є вже зараз, Ви маєте змогу замовити гуміфікований компост TM Good Yield прямісінько з виробничого майданчику або у одного з наших партнерів.