FAQ

Поширені запитання

Питання /Відповідь

  • Компост містить вологість 30% а зміст сухого (органічного) речовини 70% при тому що в гної навпаки вологості 70% а зміст сухого (органічного) речовини 30%;
  • Норма внесення компосту становить не більше 10т / га як в порівнянні з гноєм то не менше 50т / га;
  • У компості міститься азот у формі нитритной і нітратної, який в самій щонайменше піддається вивітрюванню, в той час як в гної міститься азот в аммонийной формі і при великому проміжку часу між закладенням його в грунт і внесенням відбувається максимальне вивітрювання цієї форми азоту;
  • У компості не містити насіння бур'янів, немає патогенних мікроорганізмів, він сипучий, що дає можливість внести його на поля рівномірно, а в порівнянні з гноєм то все навпаки - містить і патогенні мікроорганізми і велика кількість бур'янів, а так же гній не потрібна вноситися рівномірно а просто розкидається ділянками на поля;

Переваги компосту

  • У компості мікроелементи (сірка, магній, кальцій і т.д.) знаходяться в найбільш доступній для рослин формі., Ніж в гної;
  • Компост містить складові гумусу: органічна речовина, співвідношення C: N, гумінові кислоти, макроелементи, за кількістю яких визначають родючість грунту.
  • Компост також містить величезну кількість гетеротрофних бактерій (аероби), анаеробних бактерій, грибків, актиноміцетів, псевдомонатов, азотфіксуючих бактерій, мікроорганізмів і хробаків, які при попаданні в грунт включаються в процес відновлення її родючості;
  • Гетеротрофні і анаеробні бактерії важливі для круговороту поживних речовин;
  • Грибки сприяють розкладу складних органічних сполук (білок, крохмаль, лігнін), зв'язування частинок грунту між собою і створенню пір в грунті, руйнування насіння патогенних рослин (бур'янів);
  • Актиноміцети - розкладанню хітину, целюлози, воску, парафіну;
  • Псевдомонади - розкладанню синтетичних і органічних сполук;
  • Азотфиксирующие бактерії - накопичення азоту в грунті.
  • При внесенні в грунт невеликої кількості компосту (1 тонна на 1 га) за рахунок макро- і мікроелементів посилюється імунітет грунту, що в кінцевому рахунку дозволяє отримувати більший урожай без застосування хімії.
  • Використання органічного добрива покращує структуру ґрунту, сповільнюючи процес ерозії.
  • Компост може вноситися в будь-який час року, оскільки органічний азот менш схильний до вимивання і подальших втрат аміаку за рахунок пов'язаної, але легко доступною для рослин форми.
  • У компості співвідношення C: N (20: 1) є оптимальним для грунту в порівнянні з співвідношенням C: N (10: 1) в свіжому гної.
  • Компост утворює речовини, що по суті є біокаталізаторами в грунті, які надають стимулюючу дію на ріст і розвиток рослин, а також інгібітори, які гальмують або запобігають розвитку хвороб та інших небажаних процесів в грунті.
  • Володіючи збалансованим складом і оптимальним вмістом поживних речовин, компост здатний регулювати процеси обміну речовин в грунті.
  • Компост є сприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів і активізує життєдіяльність грунтової фауни.
  • Органічне добриво всебічно покращує структуру ґрунту, відновлює здатність до фільтрації і фіксації, затримує поживні речовини і вологу в поверхневому шарі грунту.
  • Будь-яка дія, що веде до руйнування грунтових організмів, вигнанню дощових черв'яків і грунтових бактерій, знижує біологічний рівень грунту. Особливу небезпеку являють собою одностороннє добриво, висока концентрація розчинних солей, таких як калійні, сірчанокислий аміак, або ж такі роз'їдають субстанції, як нітроамофос, які пригнічують і призводять до вигнання мікроорганізми.

Основна функція компосту - ВІДНОВЛЕННЯ ГРУНТУ.

Алгоритм розрахунку через гумус і ДВ грунті:

крок 1 Наприклад ми хочемо виростити 4т пшениці з Га - це наша мета! Щоб виростити таку кількість і досягти мети на необхідно внеси 120 кг ДВ.

крок 2 Нам необхідно зробити аналіз грунту на вміст гумусу. Зробили і отримали що в нашому грунті вміст гумусу 3%. А ми знаємо що згідно підручників агрономії в 1% гумусу міститься 20кг ДВ, а значить що маючи 3% гумусу ми маємо 60 кг ДВ в грунті, слід що ми можемо не вносити мінеральні добрива і отримаємо всі врожайність в 2 т / га пшениці - а це значить що наша мета не досягнута, слід що треба додати мінеральними добривами - 60 кг ДВ.

шаг 3 Якщо ми вносимо компост (а як ми раніше говорили в компості вміст азоту в нитритной і нітратної формі і втрати при цьому самі мінімальні до 10-15%) з нормою внесення 10 т / га (за змістом компост на основі ВРХ: N-1, 6%; P-1,3%; K-1,1%), а значить що ми вносимо азоту (10-30% = 7 * 16 = 112 кг.ДВ) 112 кг але враховуючи що компост це органічне добриво і має властивість пролонгованої добрива на період 3 коли з мінімальними втратами ДВ то виходить, що в перший рік засвоюється 30%; на другий рік 40%; на третій рік 20% і втрата відбувається до 10-15%. Або якщо при інтенсивному внесення органіки кожен годвносіть на одне і теж поле то скорочення внесення норми мінеральних добрив скоротитися мінімум на 10-20% щорічно і при цьому внесення органічних добрив теж скоротитися на 1-2т менше за кожним роком і тільки залишиться внесення компосту як підгодівля або замість мінеральних добрив.

Взагалі це не доведено не одним інститутом, але є фактори на які слід звернути увагу:

  • Якщо гній / послід вноситися і відразу закладається в грунт (тобто в цей же день), то тут втрати амонійного азоту мінімальні, але як правило гною послід свіжий в грунт відразу не закладають бо він може спалити грунт (він повинен відлежатися як мінімум 3 -5 місяців як це в принципі все і роблять, але тут логіка дає зрозуміти при тому що він поки лежить він втрачає вологість а значить і втрачає поживні речовини в тому числі і ДВ), тобто показники ставати менше в порівнянні від свежегонавоза або посліду;
  • Коли вноситися гній / послід наприклад 50 т гною ВРХ або 20 т курячого посліду з вологістю 70% те, що внесли 15 т гною ВРХ або 6 т курячого посліду в сухій речовині, що виходить більше води а не сухої речовини, але при цьому втрата амонійного азоту становить від 40-50%. Звідси випливає що робиться дуже багато операційних дій а також витрат але результат мінімальний, тому що великі втрати.

Нітратна і нітритний форма азотних сполук не летючий, але легко мігрують за профілем з потоком води. Розсипний і гранульований компост ТМ Good Yield є стабілізованим по вологості і консистенції, а елементи живлення в ньому містяться в гуматних з'єднаннях. Таким чином, при зберіганні в складських приміщеннях, без затікання води і в період гарантованого зберігання продукту, втрат елементів живлення, в тому числі азоту, не відбувається.

Показники КРС Свинний Курячий
Гній Компост Гній Компост Гній Компост
Вологість % 70 30 70 30 70 30
Сухої речовини % 30 70 30 70 30 70
Азот N % 0,5-0,6 1,2-1,6 0,4 1,2 2-2,5 3-3,5
Фосфор P % 0,6 1,2 0,5 1,1 2 2,8-3,2
Калій K % 0,4 1,3 0,5 1,3 2 2,5-3
Співвідношення C:N 10:1 20:1 8:1 20:1 5:1 20:1